سوالات متداول

نوشابه انرژی زا REBORN

 

1. واقعا محتوای این نوشابه ها چیست؟
از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده¬ی این نوشابه ها می¬توان به تائورین، کافئین و ویتامین¬های خانواده B اشاره کرد.

2. آیا تائورین برای بدن انسان ضرر دارد؟
این تصور اشتباهیست که در ذهن برخی جای گرفته است! در واقع تائورین یک اسید آمینه¬ی غیر ضروری است. از این جهت به آن غیر ضروری می¬گویند که روزانه در بدن انسان ساخته می¬شود و نیازی به دریافت آن از طریق مکمل های غذایی نیست. پس می¬توان نتیجه گرفت تائورین یک ماده¬ی طبیعیست و وجود آن برای سلامت انسان نیاز است.

3. اگر تائورین در بدن انسان ساخته می¬شود چه لزومی دارد در ترکیبات این نوشابه هم وجود داشته باشد؟
مسئله این است که در شرایطی همچون خستگی، بیماری، فشار جسمانی و از این قبیل، میزان تائورین در بدن کم می¬شود و از آنجایی که این ماده یک ناقل انرژی به حساب می¬آید، بنابراین کمبود این ماده بر مکانیزم تولید انرژی و در نتیجه بر میزان انرژی بدن تأثیرگذار خواهد بود.

4. بیشترین تأثیرگذاری را چه زمانی بر بدن دارد؟
بهترین زمان مصرف این نوشابه¬ها به لحاظ بیشترین تأثیر بر انرژی¬زایی ساعت های 10صبح و 5عصر می¬¬باشد.

5. آیا باعث چاقی می¬شود؟
هرچیزی را اگر بیش از حد مصرف کنیم قطعاً منجر به چاقی می¬شود، حتی میوه¬جات! ولی اینکه مصرف معمول و طبیعی این نوشابه انرژی زا به تنهایی بتواند شما را چاق کند خیر! جا دارد یک نکته¬ی جالب خدمت شما عرض کنم، آیا کیک یزدی مصرف می¬کنید؟ کالری کیک یزدی کمتر از خیلی تنقلات از قبیل کیک¬های حاوی شکلات و کلوچه و از این قبیل خوراکی¬ها است. کالری یک قوطی ری¬بورن به اندازه¬ی نصف یک کیک یزدی است.

6. آیا محدودیت مصرف دارد؟
بله، مصرف آن به میزان بیشتر از دو قوطی در روز توصیه نمی¬شود. به علاوه بهتر است خانم¬های باردار، کودکان زیر 4سال و افراد مبتلا به بیماری¬های قلبی- عروقی از این قبیل نوشیدنی¬ها استفاده ننمایند.

7. آیا باعث دیابت می¬شود؟
اگر مصرف آن به صورت متعادل و میزان توصیه شده در روز باشد، خیر! لازم به ذکر است مصرف مواد قندی بیش از حد مجاز شرایط ابتلا به دیابت را فراهم می¬آورند. حتی مصرف زیاد آبمیوه هم منجر به بروز مقاومت به انسولین و دیابت می¬شود. زیرا تأثیرات متابولیکی میوه و آبمیوه تفاوت دارند.

8. این نوشابه¬ها چگونه باعث افزایش انرژی می¬شوند؟
عواملی که انرژی¬زایی این قبیل نوشابه¬ها را افزایش می¬دهد وجود تائورین، کافئین و ویتامین¬های گروه B می¬باشد. در سوأل 3، پیرامون تأثیرات و وظایف تائورین توضیح داده شد.
طبق تحقیقات انجام شده، اثراتی از جمله رفع خستگی، چربی سوزی، تسکین سردرد (البته نه به صورت معجزه¬آسا) به دنبال مصرف کافئین گزارش شده است. به علاوه کافئین هم به صورت ناقل عمل کرده و در مکانیزم تولید انرژی نقش دارد.
از میان ویتامین¬ها هم ویتامین¬های گروه B بیشترین نقش را در تولید انرژی مورد نیاز بدن دارند و برای جلوگیری از خستگی و احساس ضعف بسیار مناسب هستند. این ویتامین¬ها انرژی¬ را در همه جای بدن به صورت هماهنگ پخش می¬کنند.

9. آیا میزان ویتامین این نوشابه¬ها آنگونه که در تبلیغات روی آن تمرکز می¬کنید هست؟
بهتر است جواب این سوال را با یک تصویر گویا خدمت شما عرض کنیم که توسط تیم ری¬بورن در خصوص میزان ویتامین¬های موجود در این نوشابه در مقایسه با همان مقدار از ویتامین¬ها در برخی میوه¬جات و سبزی¬جات انجام شده است. لازم به ذکر است این تصاویر در مورد همه¬ی نوشابه¬های انرژی¬زا صدق نمی¬کند، چرا که میزان ویتامین¬های این نوشابه نسبت به نمونه¬های مشابه موجود در بازار بیشتر است.
تأکید می¬شود این مقایسه تنها بر پایه¬ی ویتامین¬های موجود در نوشابه انرژی¬زای ری¬بورن و میوه¬ها و سبزیجات انجام شده است. نتایج نشان دهنده¬ی این موضوع است که درصورت مصرف کم میوه و یا سیزیجات می¬توانید بخش قابل توجهی از نیازه روزانه¬ی بدنتان به ویتامین¬ها را از یک قوطی ری¬بورن تأمین نمایید. زیرا مصرف این مقدار از میوه و یا سیزیجات در یک وعده عملاً امکان پذیر نیست. به علاوه همانگونه که گفتیم مصرف زیاد فروکتوز هم می¬تواند منجر به بیماری¬های متابولیکی از جمله مقاومت به انسولین و دیابت بشود. نکته¬ی دیگری که پرداختن به آن خالی از لطف نیست بحث کالری این مواد می¬باشد. مصرف تمامی این میوه¬ها به این میزان گفته شده باعث ورود انرژی بسیار زیادی به بدن می¬شود که همین امر منجر به افزایش وزن فرد مصرف کننده خواهد شد. حال آنکه کالری یک قوطی نوشابه انرژی¬زای ری¬بورن تنها 110 کالری است.

10. آیا این برند در کشورهای دیگر هم استفاده می¬شود؟
بله. ترکیبات اصلی این نوشیدنی انرژی¬زا در شرکت دُهلر آلمان ساخته شده و در دو کشور لهستان و ایران به فروش می¬رسد.

پشتیبانی در واتساپ